VMI išsklaidė abejones

Valstybinė mokesčių inspekcija atliko fondo veiklos patikrinimą.

Informacija žiniasklaidai
2019 03 14

VMI išsklaidė abejones dėl labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) suabejojus labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ vykdyto projekto ikimokyklinio amžiaus vaikams dovanojant tautinius kostiumėlius teisėtumu, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atliko fondo veiklos patikrinimą. Primename, kad 2018 m. gruodžio 21 d. sprendimu VRK konstatavo, kad labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ nėra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinė reklama. Tačiau tuo pačiu sprendimu VRK kreipėsi į įvairias institucijas, prašydama atlikti papildomus tyrimus. Į VMI buvo kreiptasi prašant įvertinti, ar nebuvo pažeistos atitinkamų įstatymų nuostatos dėl paramos skyrimo, paramos lėšų gavimo ir panaudojimo.

VMI, kaip ir po anksčiau atliktų patikrinimų, jokių fondo veiklos pažeidimų nenustatė.

„Jau VRK posėdyje minėjome, kad užtikriname, jog mūsų veikla vykdoma skaidriai ir atsakingai, esame atviri visuomenei. Tai pagrindinės mūsų vertybės, kurias tiesiogiai siejame su savo veikla, juk dirbame su vaikais – mūsų šalies ateitimi. Apmaudu, kad VRK, privalanti būti nepriklausoma ir skaidri institucija, kaip ir kai kurie politikai, panašu, vykdo tikslingą fondo persekiojimą. Tokiu būdu, be kita ko, naudojantis turimu statusu ir valdingais įgalinimais, menkinama fondo reputacija“, – sako fondo vadovė Vaida Mandrijauskaitė.

2019 m. kovo 5 d. VMI rašte „Pranešimas apie atliktą mokestinį tyrimą“ konstatuota, kad gaunama ir suteikiama parama naudojama pagal įstatymus. Pažymoje nėra jokių užuominų apie pažeidimus. Pagal VRK prašymą buvo tirtas laikotarpis už 2017 m. spalį – 2018 m. gruodį. VMI Fondo veiklą taip pat tyrė nuo 2013 m. iki 2016 m. VMI, kaip dabar, taip ir anuomet patvirtino, kad pažeidimų nenustatyta. Taigi, VMI jau yra patikrinusi labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ veiklą nuo 2013 m., t.y. fondo gyvavimo pradžios.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ tikslai – labdaros ir paramos teikimas visuomenei naudingose srityse: mokslo, kultūros, švietimo, dorovinio ir estetinio auklėjimo, meno, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos plėtojimo programų, susijusių su vaikais, rėmimas. Dviejų ilgalaikių ir tęstinių projektų pagalba Fondas ne tik skatina debiutuoti naujus talentus vaikų literatūros srityje, bet ir aprūpina Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius ir kitas įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ taip pat siekia supažindinti vaikus su kultūros raida, ugdant tradicijas ir puoselėjant meno įpročius.

Taip pat skaitykite

Meniu