Skelbiamas Vienuoliktasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2023

Kviečiame autorius teikti savo rankraščius „Nacionaliniam vaikų literatūros konkursui 2023“.

2023-06-01

Skelbiamas Vienuoliktasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2023

 

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nuostatai (atsisiųsti)

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia vienuoliktąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2023.

Konkursui rankraščius galima teikti iki 2023 m. gruodžio 15 d.

 

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Pagrindiniai nuostatai:

 • Rankraščio teksto apimtis neturi viršyti 5 autorinių lankų (200 tūkst. spaudos ženklų su tarpeliais).
 • Tas pats autorius gali teikti neribotą rankraščių skaičių, jeigu jie vienas kito (ar atskirų dalių) nekartoja.
 • Kūrinys ar kūriniai, dalyvaujantys Konkurse, turi būti atsiųsti iki einamų metų gruodžio 15 d. Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ siunčiant REGISTRUOTU laišku arba pasinaudojant kurjerių paslaugomis siuntą pristatant adresu: Vėrupės g. 1, Babtų k., LT-54328, Kauno r.
 • Informacijos pateikimas Konkursui:
  • Siunčiamame voke turi būti: spausdintas rankraštis, elektroninis rankraščio variantas įrašytas USB atminties rakte, kontaktiniai duomenys.
  • Popieriuje atspausdintas bei tvarkingai susegtas Kūrinys turi būti pasirašytas TIK slapyvardžiu;
  • Kompaktinėje plokštelėje ar USB atminties rakte įrašytas Kūrinys turi būti pasirašytas TIK slapyvardžiu ir išsaugotas .doc arba .pdf formatu;
  • Atskiruose lapuose (tiek atspausdintame, tiek ir kompaktinėje plokštelėje ar USB atminties rakte įrašytame) pateikiami šie duomenys: vardas, pavardė, slapyvardis (arba slapyvardžiai, jei teikiamas ne vienas Kūrinys ir norima pasirašyti ne vienu slapyvardžiu), kūrinio ar kūrinių pavadinimas/-ai, adresas, elektroninis paštas, telefono numeris;
  • Jei Konkurse dalyvaujama kartu su dailininku:
   • originalūs iliustracijų pavydžiai turi būti pridėti prie siunčiamo Kūrinio;
   • kompiuterinė iliustracijų versija arba iliustracijų nuotraukos pateikiamos kartu su kūriniu kompaktinėje plokštelėje ar USB rakte atskirame iliustracijų aplanke arba iliustracijos įterpiamos Kūrinyje (teikiamas Kūrinys neprivalo būti sumaketuotas);
   • TIK atskirame lape nurodomi dailininko kontaktai: vardas, pavardė, slapyvardis, el. pašto adresas, telefono numeris.
 • Konkursui pateiktus kūrinius vertina ir laureatus išrenka Konkurso vertinimo komisija.
 • Konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8 000 Eur. Pirmosios premijos laimėtojui įteikiama 3 000 Eur., antrosios – 2 000 Eur., trečiosios – 1 000 Eur. dydžio premija. Premija už meniškiausias iliustracijas – 1 000 Eur. Geriausiam pirmosios vaikams skirtos knygos autoriui (vaikų literatūros debiutantui) – 1 000 Eur. premija.

Pirmųjų dešimties konkursų pagalba projekte „Vaikų bibliotekėlės“ Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, bendruomenes, ligonines, vaikų globos namus jau pasiekė daugiau nei pusantro milijono vaikams skirtų knygų. Kiekvienais metais konkurso laureatų knygos yra išleidžiamos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu.

Per dešimt fondo veiklos metų jau yra išleista 78-ios knygos, skirtos vaikams. Bendras visų knygų tiražas – 1 601 000 egz.! Džiaugiamės, kad kiekvienais metais mūsų leidžiamos knygos patenka į „Metų knygos“ rinkimus. Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“, Birutės Mar „Gėlininkė“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“, Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“, Pauliaus Norvilo „Strykt pastrykt“ – tai knygos, kurios pretendavo tapti „Metų knygomis“. Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“ 2015-tais metais buvo išrinkta Metų knyga vaikams, taip pat Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ tapo Metų knyga vaikams 2019 m.!

Vienuoliktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8 000 eurų.

Tautodailininko Marijaus Stošiaus kaldintos gandrų statulėlės (Žydrūno Budzinausko nuotrauka)

 

Atsakingas asmuo už Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2023:
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė
Mob.: +370 615 57853
El. p. info@svieskimevaikus.lt

 

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu