Skelbiamas Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2018

Kiekvienais metais rengiamas „Mažųjų knygų bičiulių festivalis“. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius, pradinių klasių moksleivius bei viešųjų bibliotekų lankytojus. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius.

2018-11-01

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia:

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2018“

Projekto nuostatai

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis“, skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius bei viešųjų bibliotekų skaitytojus. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius tema: „Vaidiname Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“. Knygas pasirinkti galima Vaikų literatūros informacijos svetainėje (https://goo.gl/T7C7hb) paskelbtame „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ sąraše.

Visi festivalio dalyviai (pagal registracijoje nurodytą dalyvių skaičių) gaus prizus – tris tų metų Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas. Jos festivalio dalyvius pasieks iki kitų metų vasario mėnesio.

Kiekvienas pateiktoje formoje užsiregistravęs auklėtojas, mokytojas ar viešosios bibliotekos darbuotojas padėjęs vaikams rengti vaidinimus gaus pažymėjimus ar Fondo įsteigtas dovanas.

Dalyviai:

Vaikų darželių ugdytiniai, pradinių klasių moksleiviai, viešųjų bibliotekų lankytojai.

Tikslas:

Motyvuoti vaikus skaityti, arba jiems skaityti Lietuvių autorių vaikiškas knygeles, rekomenduotas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus.

Veiklos kryptis:

Darželiuose auklėtojos ir mokyklose mokytojos ne trumpiau kaip 45 min. skaito kūrinius, pasirinktus iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ arba skaito jau skaityti mokantys vaikai.

Viešosiose bibliotekose rengiamuose skaitymuose bibliotekos darbuotojai arba lankytojai skaito kūrinius pasirinktus iš pateikto sąrašo.

Auklėtiniai, moksleiviai ir bibliotekų lankytojai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių kūrinių, padedami auklėtojų, mokytojų, bibliotekos darbuotojų, rengia vaidinimus, kurių trukmė nuo 5 iki 10 min. Spektakliai filmuojami ir talpinami vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“, o festivalio rengėjams atsiunčiama nuoroda.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius prisijungia prie spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet iš darželio ir mokyklos išrenkamas geriausias spektaklis, kuris rodomas savivaldybės Švietimo skyriaus surengtoje spektaklių peržiūroje. Apie rengiamą spektaklių peržiūrą informavus Fondą el. paštu info@svieskimevaikus.lt – dalyvių laukia papildomi prizai.

Registracija:

Nuo 2018 m. lapkričio 1 d. iki 2019 m. birželio 1 d.

Dalyviai registruojasi fondo internetinėje svetainėje (www.svieskimevaikus.lt), kur užpildo elektroninę registraciją ir pateikia vaidinimo nuorodą iš vaizdo įrašų svetainės „YouTube“. Elektroninės registracijos internetinė nuoroda: (Registracija sustabdyta).Paspaudus šią nuorodą, atsidarys internetinė Registracijos forma, kurią reikės užpildyti.

Už projektą atsakinga:

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė
Kontaktai pasiteiravimui:
tel. +370 615 578 53 arba el. p.: direktore@svieskimevaikus.lt

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu