Skelbiamas Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2017

Jau trečius metus rengiamas „Mažųjų knygų bičiulių festivalis“. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius.Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius tema: „Vaidiname Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“.

2017-10-01

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia:

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2017“

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis“, skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius tema: „Vaidiname Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“. Knygas pasirinkti galima Vaikų literatūros informacijos svetainėje (https://goo.gl/T7C7hb) paskelbtame „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ sąraše.

Visi festivalio dalyviai (pagal registracijoje nurodytą dalyvių skaičių) gaus prizus – tris Ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas. Jos festivalio dalyvius pasieks iki 2018-tųjų metų pabaigos. Planuojamos dovanoti knygos šiuo metu yra iliustruojamos, ruošiamos ir tik tuomet bus atspausdintos.

Kiekvienas pateiktoje formoje užsiregistravęs auklėtojas ir mokytojas, padėjęs vaikams rengti vaidinimus gaus pažymėjimus ir Fondo įsteigtas dovanas.

Dalyviai:

Vaikų darželių ugdytiniai, pradinių klasių moksleiviai.

Tikslas:

Motyvuoti vaikus skaityti, arba jiems skaityti Lietuvių autorių vaikiškas knygeles, rekomenduotas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus.

Veiklos kryptis:

Darželiuose auklėtojos ir mokyklose mokytojos ne trumpiau kaip 45 min. skaito kūrinius, pasirinktus iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ arba skaito jau skaityti mokantys vaikai.

Auklėtiniai ir moksleiviai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių kūrinių, padedami auklėtojų ir mokytojų, rengia vaidinimus, kurių trukmė nuo 5 iki 10 min. Spektakliai filmuojami ir talpinami vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“, o festivalio rengėjams atsiunčiama nuoroda.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius neprisijungia prie festivalio spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet peržiūra šioje savivaldybėje nerengiama.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius prisijungia prie spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet iš darželio ir mokyklos išrenkamas geriausias spektaklis, kuris rodomas savivaldybės Švietimo skyriaus surengtoje spektaklių peržiūroje.

Registracija:

Nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2018 m gegužės 1 d.

Dalyviai registruojasi fondo internetinėje svetainėje (www.svieskimevaikus.lt), kur užpildo elektroninę registraciją ir pateikia vaidinimo nuorodą iš vaizdo įrašų svetainės „YouTube“. Elektroninės registracijos internetinė nuoroda: https://www.svieskimevaikus.lt/registracija/registracijos-forma/ .Paspaudus šią nuorodą, atsidarys internetinė Registracijos forma, kurią reikės užpildyti.

Už projektą atsakinga:

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė
Kontaktai pasiteiravimui:
tel. +370 615 578 53 arba el. p.: direktore@svieskimevaikus.lt

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu