Skelbiamas ketvirtasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2016

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus" skelbia ketvirtąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2016.

2017-06-01

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas, skelbia ketvirtąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2016.

Pirmasis, antrasis ir trečiasis konkursai sulaukė didelio susidomėjimo, juose dalyvavo 242 autoriai, kurie pateikė 286 kūrinius. Ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8000 eurų. Pirmojo, antrojo ir trečiojo konkurso laureatai Naisiuose buvo apdovanoti gandrų statulėlėmis, kurios jau tapo tradiciniais šio konkurso apdovanojimais. Laureatų knygos buvo išleistos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu projekte „Vaikų bibliotekėlė“, kurios sumanytojas yra labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Vaikų bibliotekėlė dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, bibliotekoms, bendruomenėms, ligoninėms, vaikų globos namams ir t.t. Šiai dienai, išleista 21-a nauja knyga, kurios skirtos vaikams iki 10-ies metų.

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

(Šios, jau tradicinėmis tapusios Nacionalinio vaikų literatūros konkurso gandrų statulėlės, šiais metais buvo įtektos konkurso 2014 m. laureatams.)

Atsakingas asmuo už Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2016:
Labdaros ir paramos „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė
Mob.: +370 615 57853
El. p. direktore@svieskimevaikus.lt

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu