Skelbiamas Dešimtasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2022

Kviečiame autorius teikti savo rankraščius „Nacionaliniam vaikų literatūros konkursui 2022“.

2022-06-01

Skelbiamas Dešimtasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2022

 

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nuostatai

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia dešimtąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2022.

Konkursui rankraščius galima teikti iki 2022 m. gruodžio 15 d.

 

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Pirmųjų devynių konkursų pagalba projekte „Vaikų bibliotekėlės“ Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, bendruomenes, ligonines, vaikų globos namus jau pasiekė daugiau nei milijonas vaikams skirtų knygų. Kiekvienais metais konkurso laureatų knygos yra išleidžiamos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu.

Per devynerius fondo veiklos metus jau yra išleista 67-ios knygos, skirtos vaikams. Bendras visų knygų tiražas – 1 381 000 egz.! Džiaugiamės, kad kiekvienais metais mūsų leidžiamos knygos patenka į „Metų knygos“ rinkimus. Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“, Birutės Mar „Gėlininkė“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“, Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“, Pauliaus Norvilo „Strykt pastrykt“ – tai knygos, kurios pretendavo tapti „Metų knygomis“. Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“ 2015-tais metais buvo išrinkta Metų knyga vaikams, taip pat Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ tapo Metų knyga vaikams 2019 m.!

Dešimtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8 000 eurų. Pirmųjų konkursų laureatai Naisiuose buvo apdovanoti gandrų statulėlėmis, kurios jau tapo tradiciniais šio konkurso apdovanojimais.

Tautodailininko Marijaus Stošiaus kaldintos gandrų statulėlės (Žydrūno Budzinausko nuotrauka)

 

Atsakingas asmuo už Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2022:
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė
Mob.: +370 615 57853
El. p. info@svieskimevaikus.lt

 

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu