Skelbiamas Aštuntasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2020

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ skelbia Aštuntąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2020.

2020-06-01

Skelbiamas Aštuntasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2020

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nuostatai

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia aštuntąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2020.

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Pirmųjų septynių konkursų pagalba projekte „Vaikų bibliotekėlės“ Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, bendruomenes, ligonines, vaikų globos namus jau pasiekė daugiau nei milijonas vaikams skirtų knygų. Kiekvienais metais konkurso laureatų knygos yra išleidžiamos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu.

Per septynerius fondo veiklos metus jau yra išleista 57-ios knygos, skirtos vaikams. Bendras visų knygų tiražas – 1 191 000 egz.! Džiaugiamės, kad kiekvienais metais mūsų leidžiamos knygos patenka į „Metų knygos“ rinkimus. Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“, Birutės Mar „Gėlininkė“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“, Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“, Pauliaus Norvilo „Strykt pastrykt“ – tai knygos, kurios pretendavo tapti „Metų knygomis“. Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“ 2015-tais metais buvo išrinkta Metų knyga vaikams, taip pat Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ tapo Metų knyga vaikams 2019 m.!

Aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8000 eurų. Pirmųjų konkursų laureatai Naisiuose buvo apdovanoti gandrų statulėlėmis, kurios jau tapo tradiciniais šio konkurso apdovanojimais.

Atsakingas asmuo už Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2020:
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė
Mob.: +370 615 57853
El. p. info@svieskimevaikus.lt

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu