NACIONALINIS PASAKŲ RAŠYMO KONKURSAS

Kviečiame visų Lietuvos mokyklų moksleivius dalyvauti NACIONALINIAME PASAKŲ RAŠYMO KONKURSE, kurio tema - „KAIP AŠ MATAU PASAULĮ UŽMERKTOMIS AKIMIS"....

2015-05-07

(Konkurso taisyklės)

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, prisidėdami prie VšĮ „Verslas ar menas“ organizuojamo projekto, kviečia visų Lietuvos mokyklų moksleivius dalyvauti NACIONALINIAME PASAKŲ RAŠYMO KONKURSE, kurio tema – „KAIP AŠ MATAU PASAULĮ UŽMERKTOMIS AKIMIS“. Konkurso nugalėtojų kūriniai pateks į unikalią vaikišką knygą, kurią galės skaityti regintieji ir neregiai vaikai.

TIKSLAS
Konkurse „Kaip aš matau pasaulį užmerktomis akimis“ moksleiviai kviečiami rašyti pasakas ir perteikti pasaulį, kurį mato ar įsivaizduoja skirtingais pojūčiais, t.y. nematydami. Visi dažnai pamirštame, jog turėdami įvairius pojūčius, aplinkos grožį, dažniausiai, suprantame tik per regėjimą. Šiuo konkursu skatiname susimastyti apie tai, jog yra žmonių, negalinčių matyti, tačiau gebančių aplinką suvokti ne per regą ir dėl to taip pat jaustis laimingiems, mylintiems ir mylimiems. Taip tikimės suaktyvinti vaikų domėjimąsi juos supančiu pasauliu ir aplinkiniais, skatinti socialinį dialogą
parodant, jog neregiams ir silpnaregiams yra įdomu bei svarbu dalintis kūrybos pažinimo džiaugsmu.

NUOSTATAI
Konkurse dalyvauja 3-6 klasiu moksleiviai.
2015 m. gegu˛es 04 d. – rugsejo 30 d. imtinai organizatoriaus internetineje svetaineje
(http://www.vam.lt/konkursai.htm) ikelkite savo pasakas tema „Kaip aš matau pasauli u˛merktomis akimis“
(galimi rašinio formatai ikelimui: .doc; .pdf.). Kurinio apimtis – ne daugiau, nei A4 formato lapas, 12 dyd˛io šriftu.

PRIZAI
Visi konkurso dalyviai, bus apdovanoti labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ prizais – jie gaus pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios vietos laureatės Ramintos Baltrušytės knygą „Kalvėnų miesto paslaptis“ ir CD „Bardų dainos vaikams“.
Geriausi kūriniai, atrinkti vaikų literatūros ekspertų komisijos (atrankos partneriai Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija – (IBBY) Lietuvos skyrius), pateks į naują knygelę, pritaikytą reginčiam ir neregiui. Ši, reginčiųjų bei Brailio raštu atspausdinta ir iškiliosiomis iliustracijomis menininkės Nomedos Marčėnaitės papuošta knyga bus neatlygintinai dovanojama aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrams bei bibliotekoms. Šią knygą dovanosime ir visoms projekte dalyvavusių mokyklų bibliotekoms.

Kviečiame prisijungti prie mūsų iniciatyvos, paskatinti moksleivius dalyvauti konkurse bei suteikti galimybę
akliesiems mūsų bičiuliams perskaityti knygelę, sukurtą reginčiųjų draugų.

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu