Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2016

Jau trečius metus rengiamas „Mažųjų knygų bičiulių festivalis“. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius. Šiais metais vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius pagal rašytojo Selemono Paltanavičiaus kūrinius.

2016-02-15

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia:

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2016“

„Mažųjų knygų bičiulių festivalis“, skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius pagal pasirinktas Selemono Paltanavičiaus  pasakas.

Visi festivalio dalyviai (pagal registracijoje nurodytą dalyvių skaičių) gaus prizus – tris 2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas. Jos festivalio dalyvius pasieks iki kitų metų vasario mėnesio, nes planuojamų dovanoti knygų turinys yra rankraščiuose – artimiausiu metu knygos bus iliustruojamos, ruošiamos ir tuomet atspausdintos.

Kiekvienas pateiktoje formoje užsiregistravęs auklėtojas ir mokytojas, padėjęs vaikams rengti vaidinimus, dovanų gaus Dalios Staponkutės knygą „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“. Ši knyga – pripažinta kūrybiškiausia 2014 metų knyga.

Dalyviai:

Vaikų darželių ugdytiniai, pradinių klasių moksleiviai.

Tikslas:

Motyvuoti vaikus skaityti, arba jiems skaityti Lietuvių autorių vaikiškas knygeles, rekomenduotas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus.

Veiklos kryptis:

Darželiuose auklėtojos ir mokyklose mokytojos ne trumpiau kaip 45 min. skaito Selemono Paltanavičiaus kūrinius arba skaito jau skaityti mokantys vaikai.

Auklėtiniai ir moksleiviai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių S. Paltanavičiaus kūrinių, padedami auklėtojų ir mokytojų, rengia vaidinimus, kurių trukmė nuo 5 iki 10 min. Spektakliai filmuojami ir talpinami vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“, o festivalio rengėjams atsiunčiama nuoroda.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius neprisijungia prie festivalio spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet peržiūra šioje savivaldybėje nerengiama.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius prisijungia prie spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet iš darželio ir mokyklos išrenkamas geriausias spektaklis, kuris rodomas savivaldybės Švietimo skyriaus surengtoje spektaklių peržiūroje.

Registracija:

Nuo 2016 m. vasario 16 d. iki gruodžio 1 d.

Dalyviai registruojasi fondo internetinėje svetainėje (www.svieskimevaikus.lt), kur užpildo elektoninę registraciją ir pateikia vaidinimo nuorodą iš vaizdo įrašų svetainės “YouTube”. Elektroninės registracijos internetinė nuoroda: https://www.svieskimevaikus.lt/registracija/registracijos-forma/ .Paspaudus šią nuorodą, atsidarys internetinė Registracijos forma, kurią reikės užpildyti.

Už projektą atsakinga:
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė

Kontaktai pasiteiravimui:
tel. +370 615 578 53 arba el. p.: projektai@svieskimevaikus.lt

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu