Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2015

(Vasario 11 d. – Gegužės 31 d.) „Mažųjų knygų bičiulių festivalis", skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti....

2015-02-11

Mažųjų knygų bičiulių festivalis„, skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų darželių ugdytinius ir pradinių klasių moksleivius. Vaikai dalyvaus skaitymuose, bei rengs spektaklius pagal pasirinktas Aldonos Liobytės pasakas.

Visi festivalio dalyviai (pagal registracijoje nurodytą dalyvių skaičių) gauna prizus – tris 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas. Jos festivalio dalyvius pasieks iki šių metų spalio, nes planuojamų dovanoti knygų turinys dar yra rankraščiuose – knygos dar bus iliustruojamos, ruošiamos ir tik tuomet – atspausdintos.

Kiekvienas pateiktoje formoje užsiregistravęs auklėtojas ir mokytojas, padėjęs vaikams rengti vaidinimus, dovanų gaus naujai leidžiamą Vytauto Kirkučio knygą apie Naisių žemės istoriją ir dabartį.

Dalyviai:
Vaikų darželių ugdytiniai, pradinių klasių moksleiviai.

Tikslas:
Motyvuoti pačius vaikus skaityti arba jiems skaityti Lietuvių autorių vaikiškas knygeles, rekomenduotas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus.

Veiklos kryptis:
Darželiuose auklėtojos ir mokyklose mokytojos ne trumpiau kaip 45 min. skaito pasakas iš rašytojos Aldonos Liobytės kūrybos arba šias pasakas  skaito jau skaityti mokantys vaikai.

Auklėtiniai ir moksleiviai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių A. Liobytės pasakų, padedami auklėtojų ir mokytojų, rengia vaidinimus, kurių trukmė nuo 5 min. iki 10 min. Spektakliai filmuojami ir talpinami vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“, o festivalio rengėjams atsiunčiama nuoroda.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius neprisijungia prie festivalio spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet peržiūra šioje savivaldybėje ir nerengiama.

Jei savivaldybės Švietimo skyrius prisijungia prie spektaklių peržiūros organizavimo, tuomet iš darželio ir mokyklos išrenkamas geriausias spektaklis, kuris rodomas savivaldybės Švietimo skyriaus surengtoje spektaklių peržiūroje.

Registracija:
Vyksta nuo 2015 m. vasario 11 d. iki balandžio 30 d.

Dalyviai, siųsdami vaidinimo nuorodą iš vaizdo įrašų svetainės „YouTube“, kartu festivalio organizatoriams atsiunčia užpildytą elektroninę (Word formato) registracijos formą (pridedama siunčiant informaciją apie festivalį arba atsisiunčiama iš interneto svetainės www.svieskimevaikus.lt).

Skatinant savivaldybes bendradarbiauti rengiant spektaklių peržiūras, joms siunčiamas laiškas nuo fondo „Švieskime vaikus“ steigėjų – Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio.

Nuoširdžiai prašome telefonu arba elektroniniu paštu pranešti apie Jūsų apsisprendimą padėti rengti spektaklių peržiūras savivaldybėje.

Kontaktai:

Jolanta Zigmantienė,
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė,

tel. +370 615 578 53 arba el. p.: {mailto address=’projektai@svieskimevaikus.lt’ encode=’javascript’}

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu