Konkursas vaikiškos literatūros kūrėjams

Labdaros ir paramos fondas “Švieskime vaikus“, kviečia dalyvauti vaikiškos knygos rašymo konkurse. Rašytojai, tai puiki galimybė JUMS! Konkurso apdovanojimų fondą sudaro 21 tūkst. Lt. Pirmosios premijos laimėtojui įteikiama 10 tūkst.Lt......

2013-08-26

Labdaros ir paramos fondas “Švieskime vaikus“, kviečia dalyvauti vaikiškos knygos rašymo konkurse. Rašytojai, tai puiki galimybė JUMS !

Konkurso apdovanojimų fondą sudaro 21 tūkst. Lt.
Pirmosios premijos laimėtojui įteikiama 10 tūkst.Lt;
Antros – 5 tūkst. Lt;
Trečios – 3 tūkst. Lt dydžio premija;
Geriausiam pirmosios vaikiškos knygos autoriui (debiutantui) – 3 tūkst. Lt premija.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas  su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos Rašytojų sąjunga,

Skelbia:

VAIKŲ LITERATŪROS KONKURSĄ

Konkurso tikslai:

Duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti jaunus talentingus kūrėjus. Atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse. Aktyvinti ir skatinti jaunesniojo amžiaus vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Konkurso nuostatai:

Konkursui kviečiama teikti aukštos literatūrinės ir meninės kokybės kūrinius (rankraščius), skirtus skaitytojams iki 10 metų. Rankraščio teksto apimtis neturi viršyti 5 autorinių lankų (200 tūkst. spaudos ženklų su tarpeliais). Priimami tik nauji, originalūs, jokia forma anksčiau nepublikuoti prozos, poezijos ar dramos kūriniai. Rašytojas gali pateikti kūrinį kartu su dailininku (pridedant iliustracijų pavyzdžius). Tas pats autorius gali teikti neribotą rankraščių skaičių, jeigu jie vienas kito (ar atskirų dalių) nekartoja. Rankraštis -popieriuje atspausdintas ir kompaktinėje plokštelėje įrašytas kūrinys turi būti pateiktas iki kiekvienų metų lapkričio 1 d.  į Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ buveinę:  Konstitucijos pr. 9-124, LT-09308 Vilnius. Darbai pristatomi slapyvardžiu, pridedant voką, kuriame nurodyta tikroji autoriaus pavardė. Rankraščiai negrąžinami. Premija skiriama kūrybiniam kolektyvui (rašytojui ir dailininkui), arba tik rašytojui, jei knyga be iliustracijų.

Vertinimas ir apdovanojimai:

Konkursui pateiktus kūrinius vertina ir laureatus išrenka konkurso organizatorių sudaryta komisija, į kurią įeina pripažinti vaikų rašytojai, dailininkai, literatūros ir dailės kritikai, taip pat vaikų literatūros leidybos projekto iniciatoriai bei rėmėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.Konkurso apdovanojimų fondą sudaro 21 tūkst. Lt. Pirmosios premijos laimėtojui įteikiama 10 tūkst. Lt, antros – 5 tūkst. Lt, trečios – 3 tūkst. Lt dydžio premija. Geriausiam pirmosios vaikiškos knygos autoriui (debiutantui) – 3 tūkst. Lt premija. Nugalėtojai skelbiami kiekvienų metų kovo 11 dieną, premijos įteikiamos Jaunųjų knygos bičiulių festivalyje Naisiuose. Pirmąją premiją pelnęs kūrinys išleidžiamas dideliu tiražu (preliminariai – 10 tūkst. egzempliorių) fondo įsteigtoje vaikų knygų bibliotekėlėje ir dovanojamas viešosioms bibliotekoms ir jų filialams, mokyklų, darželių, vaikų ligoninių, bendruomenių bibliotekoms. Kitų konkursui pateiktų kūrinių leidybos klausimą komisija ir organizatoriai svarsto atskirai.

Steigėjai:
Andrius Mamontovas
Ramūnas Karbauskis

Kiti renginiai

Prisidėkite prie vykdomos veiklos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus.

Meniu