Ramūnui Karbauskiui suteiktas „Geriausio metų vaikų draugo“ vardas

NVO vaikams konfederacija, vienijanti daugiau nei 70 nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir vaikų labui, kiekvienais metais organizuoja jau tradiciniu tapusį renginį „Vaikų žvaigždynas“.

NVO vaikams konfederacija, didžiausia nevyriausybinių organizacijų asociacija, įsteigta 2005 metais, vienijanti daugiau nei 70 nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir vaikų labui, kiekvienais metais organizuoja jau tradiciniu tapusį renginį „Vaikų žvaigždynas“.

Šių metų sausio 28 dieną NVO vaikams konfederacija devintą kartą subūrė mažuosius iš vaikų globos namų, dienos centrų ir socialinės rizikos šeimų.

Svarbiausias renginio tikslas – pasidžiaugti ir pasveikinti žmones, svariu indėliu prisidedančius kuriant vaikų gerovę Lietuvoje. Jaukioje „Compensa“ koncertų salėje „Geriausio vaikų draugo“ vardas suteiktas kultūros mecenatui, agronomui Ramūnui Karbauskiui ir dar penkiems nusipelniusiems asmenims .

Vienas iš prasmingiausių užsiėmimų R. Karbauskio gyvenime – buvimas su vaikais: „Jiems trūksta kalbėjimo apie šeimos, kultūros, istorijos vertybes, apie gyvenimo tikslus, alkoholio keliamas grėsmes ir t. t…“ Ūkininkas, kultūros mecenatas, blaivybės puoselėtojas, visuomenės veikėjas negaili savo laiko vaikams, organizuoja susitikimus mokyklose, kviečia vaikus žaisti simultanus šaškėmis. R. Karbauskio iniciatyva jaunimo stovykla „Dengtilis“ jau 18 vasarą iš eilės kviečia vaikus iš visos Lietuvos save išbandyti savaitę gyvenant miške ir laikantis taisyklių, kurios padeda formuoti asmenybes. Lietuvos šaškių federacijos prezidentas R. Karbauskis negaili savo brangaus laiko, yra stovyklos vadovas, su vaikais praleidžia visas stovyklos dienas.

R. Karbauskio paramos dėka išleista ir padovanota vaikams milijonai knygų, tuo siekiama, kad vaikai skaitytų geriausią lietuvišką vaikų literatūrą. R. Karbauskio kartu su gerai žinomu atlikėju A. Mamontovu įkurtas paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“ įsteigė Nacionalinę vaikų literatūros premiją, pradėjo leisti 10 tūkstančių Vaikų bibliotekėlių, kurios dovanojamos mokykloms, darželiams, vaikų globos namams, ligoninėms.

Kas metai R. Karbauskio iniciatyva vaikai kviečiami dalyvauti keturiuose konkursuose: „Gražinkime Lietuvą“, „Vaikų Velykėlės“, fotografijų konkurse „Gyvoji gamta“, piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“. Juose dalyvauja virš 100 tūkstančių vaikų, kuriems skiriamos dovanos: knygos ir kompaktiniai diskai, kelionės į Naisius, Naisių vasaros teatro spektakliai.

Jolanta Zigmantienė, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė.

Taip pat skaitykite

Meniu