Vaikų bibliotekėlė

Vaikų bibliotekėlė – tai knygų lentyna, kurią kiekvienais metais papildome naujausiomis lietuvių autorių knygomis bei naujai iliustruotomis ir perleistomis vaikų literatūros klasika tapusiomis knygomis.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas) kas metai skelbia „Nacionalinį vaikų literatūros konkursą“.

Konkurso tikslas– duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Laureatams fondas įsteigia solidžias premijas (8 000 Eur.), sudaro galimybes publikuoti savo kūrinius itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų. Konkurse dalyvavusios bei geriausių knygų vardą pelniusios knygos surenkamos į „Vaikų bibliotekėlę“. Fondo lėšomis kiekviena knyga atrinkta į „Vaikų bibliotekėlę“ yra išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu.

Kiekvienais metais „Vaikų bibliotekėlė“ yra dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai. Kiekvienais metais „Vaikų bibliotekėlę“ sudaro nuo 9 iki 15 knygų, skirtų vaikams.

Meniu