Paskelbti Vienuoliktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskelbti vienuoliktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai!

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Vienuoliktajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse 2023 dalyvavo trisdešimt keturi kūrėjai, iš viso buvo pateikta šešiasdešimt penki kūriniai, iš kurių devyni kartu su iliustracijomis.

Vertinimo komisiją sudarė: doc. dr. Kęstutis Urba (pirmininkas), literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, profesorė Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Irena Aleksaitė, menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė, doc. dr. Loreta Žvironaitė-Udrienė.

Vienuoliktojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:

I vieta – Inai Ogenskieni už kūrinį „Žiurkė Ne Matilda“
II vieta – Augustei Jasiulytei už kūrinį „Žiurkėnytė Gilė ir jos pirmoji žvaigždė“
III vieta – Eugenijai Marks už kūrinį „Ragaudžių kaimo vaikai“
III vieta – Povilui Villuveit už kūrinį „Rolis. Iš vieno troleibuso gyvenimo“
Premija už geriausias iliustracijas – Salvijai Vaičikonytei už iliustracijas kūriniui „Momo“, teksto autorė Kotryna Reimerytė.

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis. Jų knygos išleidžiamos dideliu tiražu serijoje „Vaikų bibliotekėlė“ ir dovanojamos bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.

Taip pat skaitykite

Meniu