Paskelbti Ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskelbti Šeštojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai!

Paskelbti 2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskutinę „Vilniaus knygų mugės“ dieną visus ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso dalyvius, knygų mylėtojus į susitikimą kvietė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovai. Susitikimo metu pristatyta šviečiamoji veikla ir įvardinti ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai. Šiemet konkurse dalyvavo 55 autoriai, kurie pateikė 76 rankraščius.

Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Doc. dr. Kęstutis Urba, Ilona Ežerinytė, Ramunė Savickytė

Ketvirtojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:
I vieta – Rūtai Montvilaitei už pasakų knygą „Septyni paukščių įstatymai“;
II vieta – Aidui Jurašiui už pasaką-apysaką „Pypas ir jo nutikimai“;
III vieta – Živilei Miežytei už iliustruotą apysaką „Istorija apie Vilniaus atsiradimą“;
Premija už reikšmingiausią debiutą – Elenai Launikonytei už pasaką „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo“.
Premija už meniškiausias iliustracijas – Agnei Ulytei ir Monikai Ulytei Vaicenavičienei už paveikslėlių knygą apie Joną Basanavičių „Per balas link aušros“.

Ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų paskelbimas

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis ir tautodailininko Marijaus Stošio kaldintomis gandrų statulėlėmis. Jų knygos išleidžiamos dideliu tiražu serijoje „Vaikų bibliotekėlė“ ir dalijamos bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.

Tiesa, debiutantų, arba „besibeldžiančių“ į vaikų literatūros duris pasak komisijos pirmininko, doc. Kęstučio Urbos buvo dauguma konkurse dalyvavusių kūrėjų. Komisijos pirmininkas aptarė knygų leidybos praktiką Lietuvoje. Įprastai vaikams skirtos knygos išleidžiamos 1,5 tūkst. tiražu, tačiau praėjusių metų pirmosios vietos laimėtoja džiaugėsi 40 tūkst. savo kūrybos egzempliorių. Kitų laimėtojų darbų atspausdinta nuo 30 iki 13 tūkst. vienetų. Tikimės ir šiais metais išlaikyti panašius skaičius, nes norime, kad ir atokiausios bibliotekėlės turėtų kuo nudžiuginti mažuosius skaitytojus.

Susitikimo metu savo patirtimi pasidalino, patarimų negailėjo Trečiojo Nacionalini vaikų literatūros konkurso pirmos premijos laureatė Ilona Ežerinytė, 2015-ųjų metų „Vaikų metų knygos“ autorė Ramunė Savickytė.

Nuotraukos centre Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas Ramūnas Karbauskis

Vasario 23–28 dienomis vykusioje knygų mugėje paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ stende nemokamai buvo išdalinta daugiau kaip 30 tūkst. knygų, vaikus ir jų tėvelius džiugino susitikimai su Trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatais.

Knygų mugės akimirkos:

Trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai
„Vilniaus knygų mugė 2017“ akimirkos

Taip pat skaitykite

Meniu