Paskelbti Devintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskelbti devintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai!

Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Devintajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse 2021 dalyvavo keturiasdešimt šeši kūrėjai, iš viso buvo pateikta septyniasdešimt šeši kūriniai, iš kurių net dvidešimt septyni kartu su iliustracijomis.

Vertinimo komisiją sudarė: doc. dr. Kęstutis Urba (pirmininkas), poetas Antanas Šimkus, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, profesorė Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė, rašytojas Liudvikas Jakimavičius.

Devintojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:

I vieta – Nijolei Drungilaitei už kūrinį „Robotų sala“
II vieta – Inai Ogenskienei už kūrinį „Ir iš proto varė frezijos“
III vieta – Ramunei Savickytei už kūrinį „Adelės dienoraštis. Vasara“
Premija už debiutą vaikų literatūroje – Kristinai Jakaitei-Bulbukienei už kūrinį „Bobausis be ausų: trumpos istorijos apie Spurgį“
Premija už geriausias iliustracijas – Jolantai Sereikaitė už iliustracijas kūriniui „Katytės Tikės miškas“.

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis ir tautodailininko Marijaus Stošio kaldintomis gandrų statulėlėmis. Jų knygos išleidžiamos dideliu tiražu serijoje „Vaikų bibliotekėlė“ ir dalijamos bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.

Taip pat skaitykite

Meniu