Metų knyga vaikams 2019 – „Stebuklingi senelio batai“

Fondo „Švieskime vaikus“ išleista knyga pelnė „Metų knygos rinkimų“ nugalėtojos vardą

Fondo „Švieskime vaikus“ išleista knyga pelnė „Metų knygos rinkimų“ nugalėtojos vardą

Su dideliu džiugesiu pranešame, jog labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ išleista Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ tapo „Metų knygos rinkimai“ nugalėtoja literatūros vaikams kategorijoje! Džiaugiamės autore ir sveikiname su puiku kūriniu vaikams, kurį jau spėjo pamilti mažieji skaitytojai!

Ignė Zarambaitė knygoje pasakoja apie berniuką Enriką, kuris gyvena kaip visi kiti pasaulio vaikai – nenoriai dalijasi kambariu su seserimi, pasiutusiai mėgsta lakstyti mokyklos koridoriais per pertraukas, dievina ledus ir liūdi, susidūręs su neteisybe. Kai netenka senelio, Enrikui atrodo, kad jau niekada nebeturės tokio gero draugo, nebeišgirs tokių įdomių istorijų ir fotelis svetainėje amžinai liks riogsoti tuščias. Bet tuomet jis atranda… stebuklingus senelio batus ir prasideda berniuko nuotykiai. Knygą „Stebuklingi senelio batai“ iliustravo Vanda Padimanskaitė.

„Mums džiugu, kad mūsų išleistų knygų autorius myli vaikai, juos mielai skaito namuose ir bibliotekose. Taip pat labai džiaugiamės, kad Ignės knyga tapo „Metų knygos rinkimų“ nugalėtoja. Tai didžiulis mūsų bendro įvertinimas, kuris be jokių abejonių skatina toliau didelį dėmesį skirti vaikų literatūros sklaidai ir skaitymo skatinimui“, – sako fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė.

Ignė vaikų literatūroje debiutavo parašiusi pasaką „Emilio laiškas“. 2015 m. su šiuo kūriniu ji laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse. 2016 m. pasirodė antroji rašytojos knyga „Skudurinukė“, 2017 m, – „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. „Stebuklingi senelio batai“ yra ketvirtoji jos knyga. Ignei Zarambaitei skirta Lietuvos kultūros tarybos stipendija kūrybinei veiklai – grožinės literatūros kūriniams vaikams ir jaunimui rašyti. Autorė pilna kūrybinių idėjų ir net neabejojame, jog ji jaunuosius skaitytojus dar ne kartą nustebins meistriškai pateiktais nuotykiais.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ padeda jauniesiems autoriams, kurie pradeda kūrybinį kelią vaikų literatūros srityje. Fondas remia knygų vaikams leidybą, prisideda prie vaikų literatūros sklaidos šalyje ir rūpinasi skaitymo skatinimu.

Labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“ įkūrė vienas žymiausių Lietuvoje muzikos atlikėjų Andrius Mamontovas ir kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Taip pat skaitykite

Meniu