„Girnų meškiukas“ ir kūrybinės dirbtuvės Rūdiškių bibliotekoje

Rašytoja Diana Lekevičienė pristatė vaikams savo knygelę „Pasaka apie Girnų meškiuką“.

„Girnų meškiukas“ ir kūrybinės dirbtuvės Rūdiškių bibliotekoje

Šaltą, žiemišką lapkričio 9 dieną į susitikimą su rašytoja Diana Lekevičiene, dailininke Marija Smirnovaite, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktore Jolanta Zigmantiene, atskubėjo Rūdiškių gimnazijos antrokai, lydimi savo mokytojų Lilės Butkevičienės ir Stefanijos Stanišauskienės.

Marija Smirnovaitė, Diana Lekevičienė, Jolanta Zigmantienė, Danduolė Paliulienė

 

Fondo veiklą pristatė fondo direktorė Jolanta Zigmantienė. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m., jo steigėjai: Lietuvoje bei užsienyje žinomas muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir ūkininkas, agronomas, verslininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Fondo pagrindinis tikslas – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, ligonines geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygelėmis vaikams, skatinti juos skaityti, o rašytojus kurti vaikams.

Fondo direktorė Jolanta Zigmantienė vaikams surengė mįslių viktoriną, 10 vaikų teisingai atsakę į klausimus laimėjo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso 2016m. pirmosios vietos laureato Aido Jurašiaus knygelę „Akmenukų pasakos“. Ši knyga dalyvauja 2016 Metų knygos rinkimuose vaikų kategorijoje.

Rašytoja Diana Lekevičienė pristatė vaikams savo knygelę „Pasaka apie Girnų meškiuką“. Tai eiliuota pasaka apie dėkingumą, pasitikėjimą ir drąsą siekiant savo svajonės. Ši knyga patiks visiems svajokliams ir mėgstantiems žiūrėti į žvaigždes, visiems pasakų mylėtojams ir laukiantiems stebuklo.

Grafikė, vaikų eilėraščių ir pasakų knygų iliustratorė Marija Smirnovaitė vaikams aiškino kaip piešiamos iliustracijos. Vaikai suprato, kad dailininkas knygas skaito „vaizdų akimis“ ir kad knygai yra labai svarbi kiekviena iliustracija. Norisi tikėti, kad tai, ką vaikai sužinojo apie knygų iliustratoriaus darbą paskatins dar daugiau skaityti, domėtis knyga, piešti ir kurti .

Renginio metu vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu fondo viešnios mokino mažuosius kaip pasigaminti teleskopą, nes tik turint tokį pasakišką teleskopą galima stebėti žvaigždes ir surasti danguje Grigo ratus. Instrukciją apie stebuklingo teleskopo gaminimą galima rasti Dianos Lekevičienės knygoje „Pasaka apie Girnų meškiuką“.

Malonus ir šiltas susitikimas visiems paliko gerų įspūdžių, o padovanotos knygos ir pasigaminti teleskopai dar ilgai vaikams primins apie gerai praleistą laiką.

Danguolė Paliulienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Rūdiškių miesto filialo vyr. bibliotekininkė

Taip pat skaitykite

Meniu