Birželio 1-oji diena – ypatinga diena!

Naisiuose apdovanoti 2017 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai!

2018 m. birželio 1-oji diena – ypatinga diena!

Naisiuose apdovanoti 2017 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai!

Vasariškai saulėtą ir šiltą 2018 m. birželio 1-osios popietę į naujas, jaukias Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Naisių bibliotekos patalpas rinkosi gausus būrys svečių, partnerių, skaitytojų, draugų, kurie ne tik sveikino su įkurtuvėmis, bet kartu paminėjo ir 70-ties metų veiklos jubiliejų. Nešini dovanomis į įkurtuvių šventę atkeliavome ir mes! Ne tik pasveikinti su įkurtuvėmis, bet ir padovanoti visas Fondo leistas knygas Bibliotekai, kad Naisių bendruomenės vaikai turėtų galimybę skaityti geriausias lietuvių autorių knygas.

Po gražios įkurtuvių ceremonijos, visi knygų mylėtojai rinkosi Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose, kur Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ apdovanojo Penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatus. Šių metų konkurse dalyvavo 34 kūrėjai. Dauguma iš jų dar nėra išleidę knygų vaikams ar paaugliams. Keletas kūrėjų dalyvauja konkurse nebe pirmą ir nebe antrą kartą. Konkursui buvo pateikti 39 rankraščiai. Poezijos (eiliuotų kūrinių), pasakų, realistinės prozos tekstų buvo maždaug po lygiai. Šį kartą konkurse dalyvavo mažiau nei ankstesniais metais dailininkų iliustruotojų.

Premijų įteikimo ceremoniją pradėjo Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ vienas iš steigėjų – Ramūnas Karbauskis, prisimindamas Fondo įkūrimo pradžią, pasidalino mintimis, kodėl šis Fondas yra toks svarbus ir kaip gimė idėja kartu su Andriumi Mamontovu įkurti šį fondą.

Fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė pasidžiaugė, kad šiais metais Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ jau išleis milijoninę knygą. Iki šiol fondas jau yra išleidęs 43 skirtingas knygas, kurių bendras tiražas – 908 000 egz.

Geriausiai Konkurso virtuvę išmanantis Komisijos pirmininkas doc. Dr. Kęstutis Urba pasidalino savo mintimis apie Fondą, jo kuriamą naudą ir patikino, kad apdovanotų autorių kelias Vaikų literatūroje tik prasideda ir po Premijų įteikimo laukia didelis darbas iki galutinio tikslo – knygos išleidimo. Tai nuostabaus kelio pradžia, nes kai kurios leistos vaikiškos knygos yra sulaukusios atgarsio ar įvertintos kitose knygų akcijose: metų knygų rinkimuose, sėkmingiausio vaikų literatūros debiuto nominacijoje, patekusios į skaitomiausių knygų sąrašą. Komisijos nariai, pasak doc. dr. K. Urbos, kasmet nekantrauja atrasti naujų autorių, sulaukti įdomių kūrinių. Linkėdamas stiprybės kūrybiniame procese komisijos pirmininkas pažadėjo visokeriopą pagalbą žengiant vaikų literatūros keliu.

Konkurso diplomus, tautodailininko Marijaus Stošiaus kaldintas gandrų statulėles ir gėles teikė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ vienas iš steigėjų Ramūnas Karbauskis, Konkurso komisijos pirmininkas doc. dr. Kęstutis Urba ir fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė. Laimėtojams įteiktos ir piniginės premijos: 3 000 eurų – pirmosios vietos laimėtojui Povillui Villuveit už pasaką „Spinčius“, 2 000 eurų – antrosios vietos laimėtojai Dovilei Statkevičienei už pasaką „Lietus ir skafandras“, 1 000 eurų – trečios vietos laimėtojui Linui Bitvinskui už eilėraščių rinkinį „Kodėl miške švilpauti negalima“ ir 1 000 eurų debiuto premijos laimėtojui Pauliui Norvilai už pasaką (tekstą paveikslėlių knygai) „Strykt Pastrykt“.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė, doc. dr. Kęstutis Urba, vienas iš Fondo steigėjų Ramūnas Karbauskis, Debiuto premijos laureatas Paulius Norvila, Pirmosios premijos laureatas Povilas Villuveit ir Trečiosios premijos laureatas Linas Bitvinskas.

 

Savo mintimis apie konkursą, galimybę leisti knygą pasidalino Pirmosios, Trečiosios ir Debiuto premijų laureatai papasakodami apie ką jų kurtos pasakos ir eilėraščiai buvo rašyti, kas paskatino dalyvauti konkurse ir kokie jausmai užplūdo išgirdus laureatų vardus. Premijų įteikimo ceremonijoje nedalyvavo Antrosios premijos laureatė Dovilė Statkevičienė, kuri buvo išvykusi į užsienį, tačiau kiekvienas galės susipažinti su autore jau artimiausiu metu.

Pirmosios premijos laureatas Povilas Villuveit.

 

Trečiosios premijos laureatas Linas Bitvinskas.

 

Debiuto premijos laureatas Paulius Norvila.

 

Po iškilmingos Premijų įteikimo ceremonijos visi šventės dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją po Naisius, o po jos turėjo galimybę pasidžiaugti vasaros pradžią skelbiančiu grupės QUORUM koncertu.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ (jo steigėjai yra Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas), bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga, toliau tęs savo misiją – skatins debiutuoti ar tęsti kūrybą talentingus kūrėjus, aktyvins vaikų domėjimąsi literatūra, dovanos naujas knygas bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.

Premijų įteikimo ceremonijoje ne tik apdovanojami konkurso laureatai, tačiau nuo šios dienos skelbiamas naujasis Šeštasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas!

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ informacija

Taip pat skaitykite

Meniu