Antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskelbti antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso 2014 m. laureatai.

Paskutinę „Knygų mugės“ dieną į susitikimą kvietė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Dar kartą pristatyta šviečiamoji veikla ir įvardinti antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai – jie oficialiai bus apdovanoti kovo 11-ąją Naisiuose.

Pirmoji vieta ir 2900 eurų premija atiteko Aidui Jurašiui ir jo kūriniui „Akmenų pasakos“. Gintarės Adomaitytės darbas „Žaliojo namo paslaptis“ buvo įvertinta antrąja vieta, o autorė paskatinta 1450 eurų premija. Į sąrašą taip pat pateko Ievos Kasperavičiūtės eilėraščių rinkinys, metų debiutantė – Ignė Zarambaitė ir iliustratorė Laimutė Varkalaitė. Kūrėjoms bus įteikta po 870 eurų.

Organizatoriai džiaugiasi gausiu dalyvių būriu – jų šiemet net 45, o iš viso buvo pateikti 64 kūriniai.

„Įprastai vaikams skirtos knygos išleidžiamos 1–1,5 tūkst. tiražu, bet pernai metų pirmosios vietos laimėtoja džiaugėsi 35 tūkst. savo kūrybos egzempliorių. Kitų laimėtojų darbų atspausdinta po 13 tūkst. vienetų. Tikimės ir šiais metais išlaikyti panašius skaičius, nes norime, kad net atokiausios bibliotekėlės turėtų kuo nudžiuginti mažuosius skaitytojus,“ – vizijas pristatė ir Tarptautinės vaikų knygų tarybos Lietuvos skyriaus pirmininkas Kęstutis Urba.

Fondo mecenatas R. Karbauskis atviravo, kad didžiausias jo tikslas ne tik kuo labiau priartinti literatūrą prie vaikų, bet ir diegti ilgalaikį susidomėjimą ja. Jam antrino ir A. Mamontovas: „Jei labiau pažvelgtume į kiekvieną mūsų visuomenės problemą, pamatytume, kad viskas prasideda ir baigiasi kultūra. Pati kultūra neapčiuopiama, tačiau nulemia žmogaus pasirinkimus, nuo kurių ir priklauso, kaip mes gyvename. Juk visko pradžia yra pirmosios knygos – su jomis lavinamas intelektas, fantazija ir kūrybingumas. Nuolat klausiu savo vaikų: ar norite gerai ir turtingai gyventi? Koks mano atsakymas? Skaitykite knygas.“

Vasario 19–22 dienomis paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ stende nemokamai išdalinta 50 tūkst. knygų. Vaikus džiugino į spalvingus spektaklio „Troliai mumiai ir Burtininko skrybėlė“ personažus įsikūniję Naisių vasaros teatro aktoriai ir susitikimai su Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatais.

Jolanta Zigmantienė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė.

Taip pat skaitykite

Meniu