Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio įsteigtas paramos fondas pradeda skatinti vaikiškos literatūros kūrimą

Neseniai veiklą pradėjęs labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, įgyvendina kompleksinį vaikų švietimo projektą.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime veikus“ skelbia kasmetinį konkursą vaikiškos literatūros kūrėjams, kurio prizinį fondą sudaro net 21 tūkst. Lt.

Neseniai veiklą pradėjęs labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, įgyvendina kompleksinį vaikų švietimo projektą. Fondas, siekdamas įgyvendinti savo misiją – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga, skelbia kasmetinį „Vaikų literatūros konkursą“ rašytojams ir dailininkams.

Paklaustas, kodėl taip svarbu skatinti skaityti vaikus, Andrius Mamontovas tvirtina: „Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas“. Kitas fondo steigėjas Ramūnas Karbauskis, remiantis daugybe projektų skirtų vaikų edukacijai, teigia: „Gera knyga yra raktas į vaiko sielą, būtinos naujos, įdomios knygos vaikams, žadinančios norą pažinti pasaulį, vertybes, kuriomis jie galėtų vadovautis visą likusį gyvenimą. Lietuva turi puikius rašytojus, dailininkus, tad ši premija – mažas kūrėjų paskatinimas vaikų talentui ugdyti.“

Andrius Mamontovas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas teigia: „Vaikystė ir knyga daugelio žmonijos kartų sąmonėje yra įsitvirtinusios kaip neatsiejamos sąvokos. Visi mes augome su savo mėgstamų knygų herojais, jų padedami mokėmės pažinti pasaulį ir sąmoningai bei prasmingai būti jame. Pirmosios vaikystės knygos ir po daugelio metų išlieka įsirėžusios atminty greta kitų svarbiausių gyvenimo patirčių. Kiekvienas galime išvardinti dešimtis mylimų vaikystės herojų, tebelydinčių mus ir šiandieną. Būtų džiugu, jei tokie herojai atklystų ne tik iš klasikos lobyno, bet ir rastųsi greta, iš mūsų kasdienybės.

Turbūt reiktų sutikti, kad tokių – patrauklių ir išmintingų, žaismingų ir išmoningų, pamokančių ir nuskaidrinančių – kūrinių šiandien dažnai pasigendame, todėl skelbiamas vaikų literatūros konkursas itin svarbus, aktualus ir savalaikis. Labai norisi tikėti, kad jis sužadins mūsų rašto darbininkų – ir pradedančiųjų, ir įžymių meistrų – kūrybines ir pilietines ambicijas, paskatins imtis paties svarbiausio – pokalbio su mažuoju Žmogumi. Galų gale ir pačių rašytojų amato, ir visos lietuvių literatūros ateitis priklausys nuo to, ar įstengsim patraukti ir sudominti knyga mažąjį mūsų pilietį. Nauja knyga, gražia ir protinga.“.

Anot konkurso iniciatorių, vaikiškai lietuvių autorių literatūrai tenka antraplanis vaidmuo Lietuvos knygų įvairovėje. Nemažai knygelių vaikams atkeliauja išverstos iš užsienio kalbų, kurios, deja, būna abejotinos meninės vertės. „Lietuvių vaikų literatūros raidos procesas pastaruoju metu tapo vangus, negalime džiaugtis naujų talentingų kūrinių gausa. Tačiau nėra pagrindo manyti, jog noras rašyti vaikams Lietuvoje visiškai išblėsęs. Jauni, į šią sritį norintys įžengti kūrėjai, skundžiasi dėl per didelio leidyklų atsargumo, abejingumo. Vaikų literatūros baruose jau pasirodžiusieji ir netgi įsitvirtinusieji apgailestauja dėl menko jų darbo vertinimo – tiek moralinio, tiek materialinio. Skelbiamas konkursas – labai ryžtingas atsakas į minėtuosius apgailestavimus“, – teigia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkas Kęstutis Urba.

Norėdami paskatinti vaikiškos literatūros kūrėjus, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ inicijuoja šį konkursą, kviečiant jame dalyvauti tiek žinomus, tiek debiutuojančiuosius rašytojus, bei iliustracijas kuriančius dailininkus. Autoriai kviečiami pateikti savo kūrinių rankraščius iki š. m. lapkričio 1d. Nugalėtojai bus paskelbti 2014 m. kovo 11 dieną, premijos bus įteikiamos „Jaunųjų knygos bičiulių“ festivalyje Naisiuose. Konkurso apdovanojimų fondą sudaro net 21 tūkst. Lt. Pirmosios premijos laimėtojui bus įteikta 10 tūkst. Lt, antros – 5 tūkst. Lt, trečios – 3 tūkst. Lt dydžio premija. Geriausiam pirmosios vaikiškos knygos autoriui (debiutantui) – 3 tūkst. Lt premija. Pirmąją premiją pelnęs kūrinys bus leidžiamas dideliu tiražu (preliminariai – 10 tūkst. kopijų), fondo įsteigtoje vaikų knygų bibliotekėlėje ir bus dovanojamas viešosioms bibliotekoms ir jų filialams, mokyklų, darželių, vaikų ligoninių, bendruomenių bibliotekoms. Kitų konkursui pateiktų kūrinių leidybos klausimą komisija ir organizatoriai svarstys atskirai.

Pranešimą parengė Jolanta Zigmantienė, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/andriaus-mamontovo-ir-ramuno-karbauskio-isteigtas-paramos-fondas-pradeda-skatinti-vaikiskos-literaturos-kurima-286-359813#ixzz2d4sFxdIc

Taip pat skaitykite

Meniu